Ameliyatsız Boyun Estetiği

Boyun ve etrafındaki cilt ve dokular hassas yapıdadır; incelme, sarkma ve belirgin kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini göstermeye duyarlıdır. Daha da kötüsü, bu bölge, nemlendirici, güneş koruyucu ve benzeri diğer cilt bakım ürünlerini ta ki yaşlanma belirtilerinin net bir şekilde ortaya çıkışına kadar farketmeyip, uygulamayı unuttuğumuz bir bölgedir. Neyse ki artık, cerrahi olmayan yöntemlerle boyun ve dekolte bölgesinin görünümünü yenilemek ve gençleştirmek mümkün.

Botolinium Toksin

Botolinium Toksin boyun çizgilerinde, dekolte çizgilerinde mucizeler yaratabilir. Boyundaki dikey bantlar, özellikle gırtlak bölgesinin iki yanında oluşur ve Botolinium Toksin ile tedavi edilebilir. iki yanında oluşan bu bantlar boynun çukur yüzeyi etrafında kasılan Platysma kası ile oluşur. Botolinium Toksin; geçici olarak bu kasılmaya neden olan kasları güçsüzleştirerek çok daha genç görünümlü bir boyun görünümü sağlayabilir. Aynı uygulamada çene hattı da belirginleştirilebilir.

Çene belirginleştirilerek boyun uzun ve zarif bir görüntü kazanır. Botolinium Toksin ile çene hattını belirgin hale getirmek daha genç ve uzun görünen bir boyna sahip olmak mümkündür ancak eğer çene bölgesindeki sarkma belirgin hale gelmişse ve küçük bir çeneye sahipseniz, dolgu ile çene belirginleştirme, sarkmanın ve yaşlı görüntünün tedavisinin çok daha iyi bir alternatifi olacaktır. Ağrısız ve 15 dakikalık bu yöntemle 4-6 aya kadar etkin sonuç elde edilir.