G Cell Saç

GCell

Otolog Doku Süspansiyonu Nedir?

Otolog Doku Süspansiyonu ; saç kaybıyla mücadelede ve doku yenilemede kılcal damar ve doku yenileme terapisine dayanılan yeni bir tekniktir. Bu teknikte, saçlı derinin ve dokuların yenilenmesi için ‘kişinin kendi (otolog) hücrelerinden oluşan bir dokyu süspansiyonu’ kullanılır.

Otolog Doku Süspansiyonu Yöntemi, androgenetik alopesi ve diğer saç kaybı problemleriyle mücadele etmek için son yıllarda geliştirilmiş güvenli ve etkili yeni bir tekniktir. Uygulama tek seanstır.

Sadece saç değil aslında genel olarak vücuttaki dokuların yenilenmesi için kendi rejenerasyon süreci kullanılan bu uygulama için üretilmiş GCell, yenilenme süreci için hastaların kendilerinden alınan dokuların kilinik ortamında uygulanması için özel olarak üretilmiş bir cihazdır.

Uygulamada, hastaların kendi vücutlarından (saç tedavisi için saçlı deriden) toplanan hücreler işlemden geçirilerek  enjekte edilir ve böylece uygulama yapılan bölgede progenitor (öncül) hücrelerin sayısının artışı sağlanır.

Bu teknik, dokularda büyük oranda bulunan folikül hücrelerinin ve bunlara destek olan kök hücre ve destek hücrelerinin varlığına dayanarak yapılan birçok klinik çalışmanın sonucunda oluşturulmuştur. Hücrelerin toplanması, doku süspansiyonu hazırlanması, homojenize ve aktive edilmesi işlemlerinin tamamı fiziksel süreçlerle tamamlanır.

Uygulama Ne Kadar Sürer?

Otolog Doku Süspansiyonu Prosedürü oldukça konforludur ve kliniklerde lokal anestezi kullanılarak yaklaşık 30dk içinde gerçekleştirilir ve uygulamadan hemen sonra kişiler günlük aktivitelerine dönebilirler.

İşleen ardından saç köklerini besleyen kılcal damarların yenilenmesi başlar. Daha sonra bunlar vasıtasıyla beslenen doku, içine eklenmiş olan progenitör hücrelerin de etkisiyle iyileşmeye başlar. Süreç biyolojik olduğu için kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanır. Ancak görsel olarak fark edilir etki yaklaşık 6 aydan sonra elde edilir.

 

Özet olarak Başlıca Faydaları;

  • Kişinin mevcut saçını korumak ve canlandırmak
  • Uzun ancak zayıf saçları kalınlaştırıp güçlendirmek
  • GCEll Otolog Doku Süspansiyonu Sistemi çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olur.
  • Saçlı derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkarmak
  • GCEll Otolog Doku Süspansiyonu Sistemi aynı zamanda saç ekimi için de hem hazırlık tedavisi görevi görürken, hem de saç ekimi sırasında veya ekimden bir süre sonra da uygulanarak saç ekiminin başarısını arttırır.

  G Cell ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Yan Etkisi Var Mıdır?
Sadece Erkeklere mi Uygulanır?
Saç Ekiminin Yerine Kullanılır mı?
Sadece Saç Tedavileri İçin mi Kullanılır?
GCell Otolog Doku Süspansiyonu Tekniğinin Faydaları
GCEll Otolog Doku Süspansiyonu Yöntemi nasıl uygulanır?
GCEll Otolog Doku Süspansiyonu Yöntemi sonuç ne zaman alınır?

G CELL ile ilgili Tüm Sorularınızı

Uzmanlarımızdan Hemen Öğrenebilirsiniz

  Aklınıza Takılan Bir Şey mi Var ? Bize Yazın