Fine Thread Contour

Ameliyatsız iple cilt germe

Zamanla, cilt yapısında, başta yüz ve boyun bölgesi olmak üzere sarkmalar ve gevşemeler oluşur. Bunun nedeni temelde kolajen ve elastin liflerinin eskisi gibi gergin durmamasıdır. Yenilenme hızı azalan bu cilt temel elemanları geçen yıllar içinde kayba uğradıkları ve elastikiyetlerini kaybettikleri için cildimiz genç sağlıklı parlak görünümünden uzaklaşır. Ciltte ortaya çıkan bu deformasyonlar için çok sayıda uygulama yapılabilmektedir.

Son zamanlarda uygulanmaya başlanan thread lift uygulaması , amel iyatsız askı yöntemi olarak tanımlanabilmekte olup, tüm dünya'da uygulama sıklığı giderek artmaktadır. Thread Lift uygulamasında çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli vücutta eriyebilen ameliyat ipine benzer yapıdaki iplikler kullanılır; kırışıklık ve sarkma olan cilt bölgelerinde, bu ipler iğneler vasıtasıyla cilt altına yerleştirilir. Cilt altına yerleştirilen bu iplikler herhangi bir yan etkiye sebep vermeden, uygulanan bölgede mikro kan dolaşımı arttırır, tamir mekanizmaları harekete geçer ve kolajen üretim uyarısı olur.

İple yüz germe (Thread lift) uygulamaları cilt altı dokuda bir yabancı cisim reaksiyonu yaratarak oradaki dokuda yapıştırma etkisi oluştururlar. Böylece sarkan cilt toparlanır eski haline yakın bir görüntü kazanır. İpler, vücut tarafından 6-8 ayda emilir ancak kollagen sentezi uyarısı uzun sure devam eder. Kalıcılığı yaklaşık iki yıldır. Yarım saatgibi kısa bir süre içinde ortalama 7 -10 yıl daha genç ve dinç görünmek sağlanabilir. Ameliyatlar gibi iyileşme süreci yoktur. Uygulamadan hemen sonra deniz, güneş, banyo vs yapılabilir. Gerçek yapışma ve sağlıklı gergin durma görünümü hemen sonra fark edilir olmakla birlikte en iyi görünüm bir ay sonra ortaya daha net olarak ortaya çıkar. Daha uzun ip materyali ile derin uygulama yaparak da kol altı bacak içi ve göğüs sarkmalarında da başarı ile kullanılmaktadır.

İple yüz germe (Thread lift) tedavisi botox, dolgu, lazer, radyofrekans, kimyasal peeling, yüz mezoterapisi gibi yöntemlerle kombine edilebilir.

İple yüz germe (Thread lift) uygulamalarının yan etkilesi yoktur. Uygulama öncesi lokal anestetik krem ile anestezisi ile yapılır. YÅLşlem ortalama 30 dk. sürer, ağrısız acısızdır.

Levent Özdemir İletişim ve Reklam Hizmetleri