Fine Thread Lip Contour

İple Dudak Kontürü

Yüz harmonisi ile uyumlu dolgun ve güzel dudaklar özellikle kadınların görselliklerinde en önemli estetik simge olmuşlardır. Gerçekten de yüze bakıldığında yüzün üst yarısında gözler, alt yarısında ise dudaklar odak noktamızı oluşturmaktadır.

Simetrik, dolgun ve kontörleri belirgin dudaklar gençlik, sağlık, güzelliğin ifadesidir.

Tüm vücudumuzda olduğu gibi dudak yapımızda genetik miraslarımızla şekillenir. Bazen yapısal olarak dudaklar ince olabilir. Sık tekrarlayan uçuklar ve geçi r i lmiş amel iyat lar dudaklar ın estet iğini değiştirebilmektedir. Yaşlanma ile birlikte yüzdeki diğer bölgeler gibi dudaklar da çekiciliğini yitirmektedir. Yıllar içerisinde dudaklarımız hacim kaybederek daha ince ve düz hale gelirler. Buna ek olarak dudağı arkadan destekleyen çene kemiklerindeki değişiklikler ve dişlerdeki yükseklik kaybı dudakların aşagı sarkmasına katkıda bulunurlar. Ağız çevresi kaslarının sigara içme ve mimiklerin fazla kullanımı ile ortaya çıkan hiperaktivitesi yaşlanma ile birlikte dudak üstünde dikey çizgilerin ortaya çıkmasına, dudak köşelerinin aşağı dönmesine, ağız köşesinde gülme çizgilerinin oluşmasına neden olmaktadır.

Son zamanlarda uygulanmaya başlanan thread lift uygulaması, ameliyatsız askı yöntemi olarak tanımlanabilmekte olup, tüm dünya'da uygulama sıklığı giderek artmaktadır. Thread Lift uygulamasında çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli vücutta eriyebilen ameliyat ipine benzer yapıdaki iplikler kullanılır. Dudaklarda kontür oluşturmak amacı ile, bu ipler iğneler vasıtasıyla cilt altına yerleştirilir. Cilt altına yerleştirilen bu iplikler herhangi bir yan etkiye sebep vermeden, uygulanan bölgede mikro kan dolaşımı arttırır, tamir mekanizmaları harekete geçer ve kolajen üretim uyarısı olur.

Bunun sonucunda simetrik, dolgun ve çok belirgin kontürlü dudaklar elde edilir.

Levent Özdemir İletişim ve Reklam Hizmetleri