Kaş Kaldırma

Kaşlar ve gözlerimiz yüzün en önemli estetik parçalarından birisidir. Estetik ölçütlerde kalkık kaş kişiyi daha genç ve dinamik, düşük ve düzleşmiş kaş ise kişiyi yaşlı ve yorgun gösterebilmektedir. Kaş kaldırma ile canlı daha genç bir görünüme kavuşmak amaçlanır.

Kaş şekli ve tarzı herkesin beğenisine göre değişebilir. Ama ideal kaş ise herkeste standart olarak hem doğal hem de estetik olarak güzel gözüken kaştır. İdeal kaş yayının en yüksek noktası göz bebeğinin dış kenarından geçen dikey hat üzerinde olmalıdır.

Kaşın dış kenarı, kaşın iç kenarından 2 mm daha yukarıda olmalıdır. Kaşlar göz çukurunun üst kenarının daha üzerinde olmalı ve çok uzun ya da çok kısa olmamalıdır.

Kaş Kaldırma, Kaş Estetiği, Kaş Askısı

Kaşları kaldırmak ya da biçim vermek için cerrahi yöntemler kullanılabileceği gibi kaş askısı, kaş dolgusu, botulinum toksin gibi kaş kaldırma teknikleri kullanılabilir.

Seviyeleri değişebileceği, tek tek veya kombinasyon şeklinde kullanılabilecek bu yöntemlerin hepsi lokal anestezi ile veya anestezi gerektirmeyecek şekilde kolaylıkla uygulanabilecek yöntemlerdir.

Botulinum toksin ve dolgu uygulamalarında kaşın poziyonunu etkileyen kaslara veya kemiklerin hemen üzerine yapılan enjeksiyonlar yeterlidir. Bu enjeksiyonlarla botulinum toksinle 4-6 ay, dermal dolgularla 12-18 ay süreyle elde edilen pozisyon korunur.

Başka bir yöntem ise saç çizgisi ön sınırından açılan küçük bir delik içinden geçirilen bir ameliyat ipliği ile kaşı istenilen pozisyonda asmaktır. Bu yöntemin dezavantajı istenilen etkinin uzun süre kalıcı olamaması, kaşların bir süre sonra eski yerlerine inmesidir. Bu problemin üstesinden gelmek için yeni geliştirilmiş özel iplikler kullanılsa da kişinin mimik hareketlerini kullanma sıklığına bağlı olarak kaşlar 6 ay – 2 yıl arasında eski haline geri döner.

Kaş Kaldırma ile ilgili Tüm Sorularınızı

 

Uzmanlarımızdan Hemen Öğrenebilirsiniz