Anti Aging Bakım

Yaş almaya başladıkça hücrelerin yenilenmesi yavaşlar. Kolajen dokusunda meydana gelen azalmayla birlikte, sarkma, kırışıklıkların belirginleşmesi, gözaltında halka ve torbalanma gibi değişik şekillerde zamanın etkileri cildimizde görünür hale gelir. Yer çekimi etkisi, genetik faktörler ve olumsuz çevresel koşullar, yaşlanma sürecinin hız kazanmasına zemin hazırlar. Cildimizin zamana karşı direnci belli faktörlere bağlıdır. Serbest radikaller, genetik faktörler (DNS), sigara kullanımı, yanlış beslenme gibi ağırlıklı olarak yaşam şeklimize bağlı değişkenler cilt yaşlanmasını etkileyen faktörlerden bazılarıdır. Bu süreçte tüm bu etkenler olumluya çevrilerek cilt kontrol altına alınırsa, yaşlanma kontrolü de ele alınmış olur.

Cildimizin biyolojik saatini yavaşlatmak için cildin ihtiyacına göre yapılan antiaging amaçlı medikal bakımlar ve uygulamalar, son teknoloji cihazlar son derece etkili sonuçlar vermektedir. Zamanın ciltteki olumsuz etkilerini azaltmak için, kişinin ihtiyacına uygun bakım kürleri, anti aging peeling ve maskeler,  hydrafacial bakım, mikro iğneleme işlemi, fraksiyonel radyofrekans teknolojileri (Fractora Fraksiyonel Radyofrekans Altın İğne, Fokuslu RF Forma yüz, göz, boyun, dekolte ve el uygulamaları,  Bodyfx, Forma Plus ile vücuda yönelik antiaging sistemleri) birlikte veya ayrı ayrı kullanılarak etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Eş zamanlı olarak çeşitli vitaminler, peptitler ve hyalüronik asit içeren kırışıklık giderici ürünlerle yapılan ev bakımları ve içilebilir kolajen takviyeleri ile cildin yeniden yapılandırılması sağlanır. Bununla birlikte doğru beslenme, bol su tüketimi, ve fiziksel aktiviteler sonuçların daha da yüz güldürücü olmasını sağlar.

Bütün bu uygulamalar daha güçlü, sağlıklı, parlak, genç, yüz ovali düzgün, kırışıksız, sıkı ve ışıldayan bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Sizin için hangi uygulamanın en uygun olacağına karar vermek için kliniğimizden detaylı görüşme randevusu alabilirsiniz.

 

Anti Aging ile ilgili Tüm Sorularınızı

Uzmanlarımızdan Hemen Öğrenebilirsiniz