Detoks Bakımı

Detox Bakımları

Her şeye bir açıklama getirme eğilimindeki kimselerde cildin daha ‘yorgun’ gözükeceğine şüphe yok. Takıntılı olmak iyi değil. Genetik faktörlerin ‘kaz ayakları’ gibi can sıkıcı konulara etkisi de tartışılması gereksiz bir diğer gerçek. Günümüzde stresin birçok yönden hücumunun yarattığı sorunlardan biri de elbette cildin ışıltısının azalması.

Psikolojik etkenler inanılmaz; iş hayatı, aile, yakın dostlar, ekonomi, gelecek, sosyal medya baskısı derken hemen herkesin sol kolunun altında ve zihninde profesyonel deformasyonlar var.

Migren o kadar yaygın ki. Ağır kimyasallarla çevrili dünya, makyaj, sağlıksız beslenme…

Aslında retrodan kaçmak lazım, cildin banyonuzda sabunla arındırılması, bakımı, nemlendirilmesi hoş ama konuyu daha uzman profilde, üstelik bütçeyi zorlamadan ele almak da mümkün. Beklentileri çok öteye taşıyan, sihirli ‘detoks bakımı’ ile tanışmalısınız…

Detoks Bakımı Fiyatları

Daha iyi görünmeyi kim istemez?

Detoks bakımları, cilt dokusunun negatif yönde seyreden leke, parlaklık, canlılık, nemin ve artan kırışıklıkların, pürüzlerin temelini oluşturan yabancı maddelerin uzaklaştırılmasını esas alan kompleks bir işlemler serisi.

Berrak ve saf bir cilt için kan dolaşımını artırıcı, gözenekleri açıcı, toksinleri uzaklaştırıcı, nemlendirici uygulamaları içeriyor. Yaşam kalitesine kalite katacak olan detoks bakımları; gözenek sorunları gibi sorunlara yönelik uzman ellerde başarısı kanıtlanmış uygulamalar içeriyor. Cilt problemlerinin temeline inecek olan maskeler, tonikler, peelingler, vb. ile daha pürüzsüz, yumuşacık, canlı bir cilt ortaya çıkarılıyor.

Cilt sorunları ile birlikte günlük yaşantının yarattığı güvensizlik semptomunun ve güzel görünmeyen cildin yarattığı ‘geçici’ kaygıları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Zengin içeriklerle desteklenen detoks bakımları, cildin rutin yorgunluğunu, tipik sorunlarını azaltacağı, çoğunu alıp götüreceği gibi size benzersiz bir deneyim de sunuyor. Rahatlatıcı bir ambiyans içerisinde uzman ellerde gerçekleştirilen işlemlerle güzelleşirken stresinizi de uzaklaştırıyorsunuz.

Cilt, özeldir. Her cilt, farklı özellikler taşır. Birine iyi gelen kozmetiğin size zarar vermesi gibi problemler, yüz çevresinde görülen farklı tepkimeler sıklıkla karşılaşılan durumlardır. Detoks bakımlarının bir diğer yönü de ‘hedef odaklı’ özelliğe sahip olması. Bu sayede cildin problemlerine yönelik özel ilgi söz konusu olacaktır.

Beklentileri yüksek tutmaktan kaçınmayın. Detoks bakımlarının öne çıkan avantajlarından bir diğeri de rahatlatıcı etkisi. Cildin pırıl pırıl görünümü, azalmış lekeleri, çok daha saf ve hoş hali, bakımın hemen ardından fark edilir sonuçları arasında. Bu sayede seansın hemen ardından günlük hayatınıza döneceksiniz ama bir farkla; özgüveninizin daha yüksek, cildiniz ölü hücrelerden ve diğer tüm fazlalıklardan arındırılmış şekilde.

 

Kapsamı nasıl?

Dingin bir atmosferde gerçekleştiriliyor. Temizleme, tonikleme, peeling gibi aşina olunan işlemlerin kontrollü ve uzman ellerde gerçekleştirildiği işlemde OxyGeneo adı verilen son derece inovatif bir işlem devreye giriyor. Maskeleme, nemlendirici, güneş koruyucu işlemleri ile tamamlanıyor.

Genel olarak detoks bakımında işlemler şu şekilde;

 • Temizleniyor
 • Tonikleniyor
 • Peeling’leniyor
 • OxyGeneo uygulanıyor
 • Ardından cildi oksijenlendiren bir maske uygulanıyor, bu maske yaklaşık 20 dakika bekletiliyor
 • Maske temizleniyor
 • Nemlendirici, güneş koruyucu sürülüyor ve işlem bitiriliyor

Cilt üstündeki olumlu etkilere sahip olan OxyGeneo işlemi yeni bir teknoloji. Tedavi yapılan bölgedeki cilt hücrelerine oksijen göndererek zincirleme bir reaksiyonun oluşmasını tetikleyen işlem cildi ölü hücrelerden arındırırken uygulama sırasında ve sonrasında cildin beslenmesi için elverişli bir ortam yaratıyor.

Cilt üstündeki olumlu etkileri şöyle sıralanıyor;

 • En hassas ciltlerde bile tahrişe neden olmayan eksfolian etki
 • Cilt ölü hücrelerden arınırken, hücrelere daha çok oksijen ve anti-aging etkili madde taşınması sağlanıyor, cilt adeta geçmişe dönüyor;
 • İşlem sırasında cilde sürülen jel uzun vadede etkili anti-aging fayda sağlıyor, bir tür gençleşme, ışıltıda artış etkisi,
 • Cilt daha ilk tedaviden sonra bile gözle görünür biçimde daha canlı, daha taze bir hal alıyor.
 • İnce çizgiler ve kırışıklıkların görünümü hafifliyor. Çoklu faydanın sunduğu etki beklentilerin ötesinde.
 • Tedavi öncesi solgun, donuk bir görünüme sahip olan cilt, tedavi sonrasında daha taze, daha canlı görünüyor,
 • Bu yeni nesil oksijen tedavisinin olumlu etkilerinden biri de cildin nem seviyesindeki artış. Daha nemli bir cilt hem daha genç görünür hem de yaşlanma belirtilerine karşı daha dirençli olur.

Ne kadar sürüyor?

40-50 dakika süren bir işlem. İşlem son derece konforlu, sonrasında gündelik hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz.

  Aklınıza Takılan Bir Şey mi Var ? Bize Yazın