Dr. Ökkeş ŞİMŞEK

Dr. Ökkeş Şimşek, 1971’de Mersin’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğreniminin ardından tıp eğitimini Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1996’da tamamladı. 3 yıl sonra Pazar Devlet Hastanesi’nde Başhekimlik/Sağlık Grup Başkanlığı görevini üstlenmeye başladı. 2001’de Tokat Sağlık Müdürlüğü/Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü görevini üstlendi.

Farklı pozisyonlarda farklı hastanelerde yönetim kariyerine devam ederken SAMU Acil Eğitimi, Flavius Bakanlık onaylı medikal estetik hekimliği ve Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde hemodiyaliz eğitimleri aldı.

2001’de Derma-Es Güzellik Merkezi’nin kurucu ortaklığını yapan Dr. Ökkeş Şimşek, mesul müdürlük görevini 7 yıl sürdürdü. Ardından Özel Çorlu Şifa Hastanesi’nde Hemodiyaliz Hekimi ve Acil Hekimi ve Özel Optimed Hastanesi’nde Acil Hekimliği/Medikal Estetik Hekimi olarak kariyerine devam etti.

Aqua Medi Estetik Kliğini’nde branşı olan Medikal Estetik Hekimi pozisyonuyla yenilikçi çalışmalarına devam etmekte, danışanlarının yaşamlarını birçok açıdan desteklemeyi büyük bir tutkuyla sürdürmektedir. Dr. Şimşek, İngilizce bilmekte; scuba, kaya tırmanışı ve yamaç paraşütü ile ilgilenmektedir.

 

AKADEMİK ÜNVANI

Medikal Estetik Hekimi

 

EĞİTİM VE SERTİFİKALARI

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Medikal Estetik Hekimliği (Flavius Bakanlık onaylı)

SAMU Acil Eğitimi

Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi / Hemodiyaliz Eğitimi