Yağ Enjeksiyonu

Lipofilling Hakkında Her Şey

Tüm soruların cevapları ile Lipofilling işleminin ayrıntıları.

Lipofilling kelimesinin Türkçe’deki kullanımı yüz dolgusu, yüzdeki problemlerin çözümüne yönelik en etkili yöntemlerden. Bilimsel ve inovatif özellikleri ile dikkat çeken uygulama, aynı zamanda hızlı etkileriyle de öne çıkıyor.

Esasını ise vücut içerisindeki yağ dokusunun iyileştirici gücü oluşturuyor. Yağ dokusunun vücutta yoğun olduğu kısımlardan alınması ve yüzde belirlenen sorunlara hedefli şekilde uygulanması ise genel bir özetini oluşturuyor.Aqua Medi Estetik Kliniği bünyesindeki yüz dolgusu uzman estetik hekim ve uzman ekip eşliğinde gerçekleştiriliyor. İlk görüşmeyle birlikte uygulamanın ayrıntıları bilgilendirici detayları eşliğinde aktarıyor, akıllardaki tüm soruların yanıtları veriliyor.

Toplamda 1-2 saat sürecek olan uygulama Lokal anestezi ile başlıyor. Vücutta yağın yoğun olduğu göbek, basen, kalça gibi kısımlarda sterilizasyon ve 0,5 cm’lik küçük bir alana özel enjektörlerle uygulanan işlemle gerekli miktarda doku alınıyor. Uygulama, Lokal anestezi altında gerçekleştiği için his duyulmuyor, alınan yağlar laboratuvar ortamında özel bir işlemle bekletiliyor ve gerekli olmayan sıvının süzülmesi sağlanıyor. Yağ dokusunun alınması ve hazırlanmasının ardından sırada uygulanması işlemi var. Yüze yağ enjeksiyonu sürecine geçiliyor.

İşlemde sorunu bölgelere odaklanılarak yüze yağ enjeksiyonu yapılıyor. Bu arada bir dipnot, vücuttan alınan yağ miktarı gerekli olandan en az yüzde 30 daha fazla oluyor, çünkü yağ enjeksiyonu işleminin genel bir prosedürü olarak sonrasında oluşan doku kayıplarının önüne, yüzde 30-50 daha fazla doku enjekte edilerek geçiliyor.

Uygulama alanları;

 • Ağız kenarları
 • Burun çevresi/kenarları
 • Alın
 • Elmacık kemikleri
 • Çene şeklinde.

İşlemin yüzde 100 tamamlanmasının ardından

 • Yüz üstü yatılmalı, baş yüksekte tutulmalı, sırt üstü yatma bir süre önerilmez,
 • Hafif ağrı görülebilir, belirlenen ilaçlar kullanılır, Aspirin gibi kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçlardan aksi söylenmedikçe kaçınılmalıdır,
 • 1 hafta süreyle yoğun egzersiz-spor yapılmamalı,
 • Uygulama alanındaki yüz mimikleri 3 gün suretle mümkün olduğunca kullanılmamalı,
 • Cilt bakım ürünleri ve makyaj 1 gün süreyle kullanılmamalıdır.

Ödemin azaltılması için yağ alınan yere soğuk uygulaması yapılıyor, yağ alınan bölgede iz kalma olasılığı sıfıra yakındır.

Yüz Dolgusu

Peki yüz dolgusu yan etkisi var mı diye sorulduğunda alerjik reaksiyon görülmez. Çünkü vücuda yabancı bir madde alınmıyor. Cilt sorunlarının çözümünde yüzde 100’e yakın başarı sağlayan işlemin sonucunda ağırlıklı olarak şu sonuçlara ulaşılıyor;

 • Dolgunluk ve hacim,
 • Çok daha iyi genel görünüm,
 • İstendiği taktirde dudağın kalınlaştırılması,
 • Daha iyi göz konturu,
 • Pürüzsüz, bebeksi ve duru cilt görünümü,
 • Kırışıklık ve çukurlarda önemli düzeyde azalma,
 • Yüz hatlarında olumlu değişim.

Yağ dokusu etkisini ve varlığını uzun bir süre devam ettiriyor. İşte bu zaman boyunca mucizevi etkileri sizinle. Etki ortadan kalktığında yeniden uygulanması tavsiye ediliyor. İlk sonuçlar 20-30 gün aralığında görülürken özellikle 2’inci ve 3’üncü ayda beklenen, arzu edilen o kaliteli, problemlerden arınmış cilt sonuçları görülüyor.

Yapay ya da kimyasal bir uygulama değil, vücuttan alınan sağlıklı dokuların sorunlu bölgeleri bilimsel şekilde tedavi etmesini esas alıyor. Özetle olasılıklardan ya da deneme-yanılma argümanlarından söz edilmiyor. Sonuçlar yüzde 100’e yakın başarılı. Örneğin dudak çevresi gibi konuşma-yemek gibi ihtiyaçlar neticesinde hareketin yoğun olduğu bölgelerde etkisi nispeten daha kısayken mimik/hareketlilik olmayan/daha az olan kısımlarda ömür boyu kalıcılık söz konusu olabilir.

Uykunuzu mükemmel bir şekilde aldığınız sabahı düşünün. Sıcak kumsallarda geçen harikulade bir tatili ya da. Dostlarla güzel bir akşam ya da yorgunluğunuzu alıp götüren bir spa terapisi. Hepsinde sonuçlar aynıdır; Işıltınız göz kamaştıracaktır. Güzelliğiniz özgüveninizi zirvede hissetmenizi sağlar. Cildinizdeki sorunlarla baş etmek için gösterdiğiniz çabalarda haksız değilsiniz, ancak bilim ve inovasyona yönelerek çok daha kısa sürede etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Modası geçmiş, zahmetli, üstelik genellikle yarardan çok zararlı (kanserojen maddeler, vb. nedeniyle) ürünleri bir kenara bırakılması trendinin öne çıkan en etkili yöntemlerinden biri olan yüze yağ enjeksiyonu fiyatları için aşağıdaki iletişim formuyla Aqua Medi Estetik Kliniği’ne başvurunuz. Deneyim ve tecrübe, uzman hekim, uzman ekip ve uçtan uca konforla tanışın.

 

Lipofilling fiyatları nedir?

Yüz yenileme yöntemi olan Lipofilling fiyatları için iletişime geçiniz.

Lipofilling ile ilgili Tüm Sorularınızı

Uzmanlarımızdan Hemen Öğrenebilirsiniz