Dr. Sinan Akyürek

Dr. Sinan Akyürek, Türkiye’nin beş büyük kentinden biri olan Bursa’da 1980 yılında dünyaya geldi. Aynı şehirde ilkokul eğitimini tamamladıktan sonra ortaöğretimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde yatılı öğrenci olarak geçirdi. Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde, MBA yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde yaptı.

Kariyerine acil sağlık doktoru olarak başlamış ve Medline’da çalıştığı sürede aldığı terfiden sonra sağlık işletmeleri yöneticisi olarak çalışmaya devam etmiştir.

Aynı kurumda Operasyon Müdürü pozisyonunda görev yaptıktan sonra, ilaç sektöründe tıbbi danışmanlık, özel hastane sektöründe ise Medikal Direktör Yardımcısı, Uluslararası Projeler Müdürü, Proje Geliştirme Müdürü gibi farklı pozisyonlarda farklı hastanelerde yönetim kariyerine devam etti.

Sağlık grubu için çalışırken Acıbadem Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak da bilgi ve tecrübelerini öğrencileriyle paylaştı.

2012’de Dora Hastanesi’nde şu anki branşı olan Medikal Estetik Hekimi ve Sağlıklı Yaşam Koçluğu’na başladı ve işine aşık oldu. Kariyerini ve becerilerini Dermatec Polikliniği, Academic Hospital, Esteticium gibi farklı kurumlarda çalıştığı süre boyunca geliştirmiştir ve son olarak AquaMedi Kliniği’nde sevdiği işi yapmaya devam etmektedir. Klasik medikal estetik uygulamalarının yanında yenilikçi uygulamalar olan Vampire Facelift®, O-Shot®, P-Shot®, Acell®, Otolog Doku Süspansiyonu gibi uygulamalara da yer vermektedir. Bu yeni nesil yöntemleri Türkiye,’de ilk uygulayan hekimlerden biri olmakla birlikte, deneyimlerini cinsel fonksiyon bozuklukları  ve genital estetik tedavilerine de aktararak bu alanda da yenilikçi çalışmalarına devam etmektedir.

Bunların yanı sıra sağlıklı yaşam koçluğu, ozonterapi, kupa terapileri ve sağlıklı beslenme gibi geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarıyla da kendisine danışanların yaşamlarını desteklemektedir.